15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

Пандемијата не ни дозволува да патуваме во моментов, но затоа некои патувачки фотографи се потрудиле да ни го донесат целиот свет на дланка преку спектакуларни фотографии.

1. Куба

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

2. Аризона

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

3. Ирска

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

4. Франција

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

5. Грција

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

6. Бразил

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

7. Словенија

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

8. Обединетите Арапски Емирати

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

9. Филипини

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

10. Хрватска

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

11. Италија

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

12. Франција

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

13. Замбија

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

14. Јапонија

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

15. Италија

15 спектакуларни фотографии ќе ве однесат на патување низ целиот свет

Погледнете ги и овие 22 фотографии од Истанбул што може да го сменат вашето мислење за Турција.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар