Наскоро доаѓа нова дистописка серија во која човечките вредности не постојат

Наскоро доаѓа нова дистописка серија во која човечките вредности не постојат

Ако сте љубители на дистописките серии, ви носиме добри вести. Овој месец доаѓа нова серија наречена „Tribes of Europa“, поддржана од продуцентите на мега-успешната германска серија „Dark“. Оваа серија патува до 2074 година, кога Европа ќе биде поделена на три племиња, а целта на секое племе е да стане многу моќно за да доминира над останатите.

Тоа е свет во кој секој спорт се игра до последната капка крв и во кој навидум човечките вредности веќе не постојат. Сепак, двајца млади браќа заедно со нивната сестра ќе се обидат да го вратат општеството на вистинскиот пат.

Можеби ќе сакате да ја погледнете и серијата „The Wilds“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Остави коментар