06 февруари 2023 | Кафе пауза

6 занимливости за солта кои најверојатно не сте ги знаеле

Од исхраната до народните приказни - еве како солта е дел од нашето секојдневие!

Хонгконг нуди 500.000 бесплатни авиобилети за туристи од целиот свет!

Прочитајте за најновата иницијатива на властите во Хонгконг!