Неделен хороскоп од 6 до 12 февруари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Неделен хороскоп од 6 до 12 февруари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Не пропуштајте го хороскопот за оваа недела!

Неделен хороскоп од 6 до 12 февруари: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Овен

Сега имате можност да ги решите вашите најголеми проблеми. Сепак, важно е да не ги повторувате грешките од минатото. Ова ќе придонесе за успех во речиси сите области од животот. Што се однесува до менталното здравје, ве очекува поволен период, но тоа не значи дека треба да престанете да работите на себе.

Бик

Оваа недела ќе биде поволен период за барање нова работа, хоби, како и за нови познанства. Во овој поглед особено вредат да се истакнат 11 и 12 февруари, бидејќи на 11 февруари Меркур ќе влезе во поволниот знак Водолија. Викендите се погодни и за шопинг како и менување на ентериерот во домот.

Близнаци

Оваа недела обидете се да им посветите повеќе време на своите најблиски. Не преоптоварувајте се со работа доколку тоа негативно влијае на вашето здравје. Сепак, ќе ви биде потребна поддршка од саканата личност на патот кон остварувањето на личните цели.

Рак

Ве очекуваат нови можности кои ќе ви помогнат да си го подобрите животот или да решите некоја непријатна ситуација. Астролозите ви препорачуваат да го искористите овој период за планирање важни работи и нови почетоци на крајот на зимата и почетокот на пролетта. Освен тоа, не заборавајте да го започнувате секое утро со позитивни мисли.

Лав

Ако некој околу вас почне да ве провоцира, подобро е да се повлечете настрана и да не започнувате расправија. Ова е и совршено време да ја побарате вашата сродна душа. Меѓу другото, оваа недела астролозите ви препорачуваат да поминувате помалку време на непотребни активности и да се посветите на она што вистински го сакате.

Девица

Искористете ја оваа недела за да ѝ се посветите на некоја исклучително важна работа. Најважните денови во неделата ќе бидат 10 и 11 февруари. Овие бројки се означени со активноста на Меркур. Со оглед на моменталната положба на планетите, астролозите предвидуваат пријатни промени во воспоставениот тек на животот. Многу е важно да почнете да му верувате на вашиот внатрешен глас. Освен тоа, оваа недела ќе се зголеми веројатноста и за подобрување на финансиската состојба.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар