Што прават мачките кога не сте дома?

Што прават мачките кога не сте дома?

Со над еден милиони прегледи, видеото на Роб, сопственик на мачки, му покажа на светот дека не сме ни свесни колку многу им недостасуваме на мачките кога не сме дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shorty and Kodi (@shortyandkodi)

Мачките однатре се пољубезни, повнимателни и многу помили отколку што некогаш би помислиле. Роб Мур, сопственик на популарното дуо мачки Шорти и Коди, го докажа ова во своето вирално видео.

Роб поставил неколку камери низ домот и снимил како се однесува Коди откако тој ќе замине. Роб му недостасува на Коби толку многу што ќе ве заболи срцето, а звуците што ги испушта се навистина неописливо тажни. Според Роб, однесувањето на Коди никогаш не се променило, дури ни по долго време.

„Сè уште повремено поставувам камера за да го снимам откако ќе заминам и речиси секогаш ќе зграби некоја од своите играчки и ќе почне да талка низ станот и да мјаука гласно. Изненаден сум што моите соседи не се жалат. Кога ќе дојдам дома, Коди обично ми „вика“ како да сум го оставил, па го гушкам и му посветувам внимание додека ми ги „кажува“ сите страшни работи што му се случиле“ – вели Роб.

Погледнете го целото видео што покажува што прави Коди кога неговиот сопственик Роб ја напушта куќата.

Од друга страна, на Шорти навистина „не му е гајле“ кога Роб ќе замине и „само гледа во Коди како да е идиот“, според зборовите на Роб.

Роб ги посвоил Шорти и Коди од локалните засолништа во Торонто и сака да им покаже на луѓето дека „животот е сјаен“. Коди е роден на 17 јануари 2012 година, додека Шорти е малку постар и е роден на 24 септември 2010 година.

Прочитајте зошто мачките сакаат да спијат на главата на својот сопственик.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар