04 јануари 2022 | Кафе пауза

Најпознатите дела на Диего Веласкес

Погледнете ги делата на еден од најпознатите и највлијателните уметници на сите времиња.

Светскиот „патник“ кој никогаш не го напуштил својот дом

Сигурни сме дека оваа приказна ќе ве натера поинаку да размислувате за светот и патувањето.

Кулинарски традиции од цел свет: 5 неодоливи јадења без месо кои вреди да ги испробате

Ајде заедно да истражиме дел од богатите кулинарски традиции низ светот...