Неколку идеи за маникир со животински принт

Неколку идеи за маникир со животински принт

Маникирот со животински принт доаѓа во сите дезени оваа есен, а едно е сигурно – со животинскиот принт ќе привлечете внимание каде и да се појавите. Ако не сакате облека или модни додатоци со животински принт, можете да изберете маникир што нема да излезе од мода. Оваа есен, покрај впечатливите бои што владеат во светот на модата, одете го чекор понапред и побарајте инспирација за маникир со животински принт. Може да направите разни комбинации за да изгледа минималистички или впечатливо, во зависност од вашиот стил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rita Gomes (@ritagomesbeauty)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kenna Crump (@nailed_by_kenna)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kenna Crump (@nailed_by_kenna)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vmakeup💄 (@vmakeup____)

Погледнете ги овие 20 идеи за маникир што се идеални за оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар