Уметнички дела на прозорци изработени со снежен спреј

Уметнички дела на прозорци изработени со снежен спреј

Погледнете ги неверојатните уметнички дела кои еден австралиски уметник ги создава на прозорци, користејќи само снежен спреј за декорација и сува четка за изработка на сцените. Резултатите се едноставно чудесни! Овие снежни пејзажи се одличен начин за декорација на прозорците во вашиот дом, канцеларија или продавница.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар