ТВ Серии | Кафе пауза - Part 2

Наскоро доаѓа нова дистописка серија во која човечките вредности не постојат

Овој месец доаѓа нова серија поддржана од продуцентите на мега-успешната германска серија „Dark“.

Една од најпознатите светски ТВ серии „Игра на тронови“ ќе ја добие својата анимираната верзија

„Игра на тронови“ стана една од најгледаните ТВ серии од почетокот на нејзиното емитување во 2011 година.

„The Wilds“: Предлог ТВ серија за овој викенд

Иако серијата е наменета за помладата популација, таа ќе им се допадне на сите што сакаат комбинација од акција и мистерија.

Одлична вест за сите обожаватели на Хари Потер: Приказната за младиот волшебник пристигнува во форма на ТВ серија!

Овој најпознат волшебник ги освои срцата на публиката ширум светот до таа мера што сè уште не сакаме да се разделиме од оваа приказна...

„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

Иако се појави на екраните пред една година, оваа романтична комедија стана популарнa во последните неколку месеци.

5 серии со фантастични приказни чии ликови ќе ви одржат лекции за љубовта, животот и пријателството

Ако сакате да се изгубите во фантастичните приказни и да заборавите на сè што се случува околу вас, овие пет серии ќе ви помогнат во тоа.

6 причини зошто новата ТВ серија „Lupin“ треба веднаш да ја изгледате

Ако ја гледавте серијата „Lа Casa de Papel“, тогаш сигурно ќе бидете воодушевени и од оваа одлична приказна!

Дали веќе ја изгледавте новата серија „Tiny Pretty Things“ која нè воодушеви уште на почетокот?

Серијата започнува со прилично мистериозен, односно нерешен пад на млада надежна балерина од покривот на балетско училиште...

Неверојатни шпански филмови и серии што вреди да ги изгледате

Некои од најголемите романи и филмови во светот се на шпански јазик, а ние денес решивме да споделиме неколку неверојатни шпански филмови што вреди да ги изгледате.

„El desorden que dejas“: Нова шпанска трилер серија

Дејството е сместено во руралното опкружување на Галиција и серијата комбинира две различни временски рамки, испреплетувајќи ја приказната за неговите протагонисти.

„The Flight Attendant“: Фантастичен спој на комедија, трилер и трагедија

Кејси е стујардеса и според неа нема проблем што не може да се реши со неколку чаши водка со мраз, освен еден...

„Love & Anarchy“: Шведска серија која сигурно ќе ве насмее

Дејството се одвива пред пандемијата, па освен што ќе уживате во погледот на убавината на Стокхолм, ќе ве потсети и на ритамот на живот кој за жал е моментално недостапен за нас...