01 јануари 2021 | Кафе пауза

Дизајни на нокти што ќе бидат во тренд во 2021 година

Со почетокот на новата 2021 година едно е сигурно, а тоа е дека сакате да знаете што ќе биде во тренд.

10 намирници што визуелно го намалуваат стомакот

Не се сите видови храна лоши за вашата линија. Избегнувајте некои вообичаени замки за да ја спречите надуеноста и да го намалите обемот на струкот.

Што сакаат да подобрат кај себе хороскопските знаци во новата година?

Со почетокот на новата година, доаѓаат и нови промени и навики. Прочитајте што сака да промени или да подобри секој хороскопски знак кај себе.

Дали веќе ја изгледавте новата серија „Tiny Pretty Things“ која нè воодушеви уште на почетокот?

Серијата започнува со прилично мистериозен, односно нерешен пад на млада надежна балерина од покривот на балетско училиште...

Интервју со @natasaemil: Раскажувач на приказни преку фотографии

Денес ви споделуваме неколку приказни раскажани преку инстаграм-профилот на креативната Наташа.

Виртуелни тури во кои ќе уживате ако немате планови за патување во празничната сезона

Иако повеќето од нашите планови за патување беа уништени штом започна годината, со текот на времето дојдовме до супер паметни алтернативи.