Дали веќе ја изгледавте новата серија „Tiny Pretty Things“ која нè воодушеви уште на почетокот?

Дали веќе ја изгледавте новата серија „Tiny Pretty Things“ која нè воодушеви уште на почетокот?

„Tiny Pretty Things“ е името на новата одлична серија во режија на Мајкл Мекланан. Серијата започнува со прилично мистериозен, односно нерешен пад на млада надежна балерина од покривот на балетско училиште. Околностите за нејзиниот пад остануваат нерешени, но со цел да се „пополни дупката“ на нејзиното место, доаѓа нова балетска надеж која многу брзо дознава дека местото крие многу тајни. Иако главните ликови се тинејџери, тоа е серија која укажува на разни предрасуди, дискриминација и модели на научено однесување што се видливи во сите социјални пори, а елементот на мистериозниот обид за атентат ѝ дава на серијата дополнителна динамика и го покренува прашањето кој може да биде потенцијалниот убиец.

Можеби ќе сакате да ја погледнете и оваа серија која ги прикажува суперхероите со сосема друго лице.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар