„Death to 2020“: Новиот филм за кој сите зборуваат!

„Death to 2020“: Новиот филм за кој сите зборуваат!

Иако се чувствуваме како да сме постојано во една од епизодите на популарната серија „Black Mirror“, сите катастрофи што нè снајдоа во оваа предизвикувачка година, за жал, беа дел од нашето секојдневие. Соодветно на тоа, креаторите на оваа популарна серија, Чарли Брукер и Анабел Џонс, прикажаа соодветен филм за кој многу се зборува. Улогите беа отелотворени и од низа познати имиња, како Семјуел Л. Jексон, Хју Грант и Лиза Кудроу, но и покрај одличната екипа и самите креатори, мислењата за овој филм се доста спротивставени. Брилијантна за некои, погубна за други, оваа 70-минутна псевдо-документарна комедија носи мешавина од вистинска содржина и измислени дискусии за ликот, анализирајќи клучни настани во САД и Велика Британија во 2020 година.

Прочитајте и за овие неверојатни шпански филмови и серии што вреди да ги изгледате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар