Новиот анимиран филм на Пиксар сигурно ќе ви ги стопли срцата

Новиот анимиран филм на Пиксар сигурно ќе ви ги стопли срцата

„Soul“ e анимиран филм во кој многумина ќе уживаат, а станува збор за еден наставник по музика во средно училиште кој сонува професионално да свири џез-пијано. Но, тогаш, на самиот ден кога добива ветувачка свирка во џез-клуб во центарот на градот, тој паѓа низ отворена шахта и умира. Отфрлен во чекалната на задгробниот живот, тој мора да се скара за да најде начин да се врати во животот и да ги исполни своите соништа. Визуелноста е многу добра, ликовите се добро нацртани и филмот дефинитивно ја пренесува својата порака.

„Soul“ е уште еден квалитетен влез во составот на Пиксар. Паметно е, трогателно и прекрасно анимирано. Потребно е и време да им се објаснат некои предрасуди на децата, во случај да се изгубат во големите прашања за животот и смртта.

Moжеби ќе ве интересира и „Death to 2020“: Новиот филм за кој сите зборуваат!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар