Серија која ги прикажува суперхероите со сосема друго лице

Во последно време се зборува многу за сериите, кои пристигнаа на малите екрани минатата година, но неодамна добија целосно внимание. Станува збор за серијата „The Boys“, која е полна со необични теми, биографски ликови, но не е само уште една серија за суперхероите. Сигурни сме дека секој од нас има барем еден омилен суперхерој, а тоа се обично ликови кои ги користат своите таленти за да им помогнат на луѓето и да го спасат светот од злото, но во оваа серија суперхероите не се ни приближно такви.

Нивните суперсили се користат исклучиво за пополнување на банкарската сметка на агенцијата за која работат, користејќи ги сите оние современи средства за рекламирање денес за да се направи таа сметка што е можно погуста. Со корумпираните суперхерои се борат група осуденици кои неформално се познати како „The Boys“, а самата серија не се осмелува да стори ништо, па затоа без цензура покажува силувања, експлоатација на моќни луѓе против послабите и други, малку болни сцени, кои можеме да ги видиме во најстрашните хорор филмови.

Прочитајте која е серијата што ги зголеми продажбите на шаховски комплети и онлајн часови по шах?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар