Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Кол е француски уметник кој е вандал, но не од оние кои се груби и деструктивни, туку од оние креативните кои прават градовите да изгледаат поубаво. Тој живее во Лион и со своите креации навистина го разубавува овој француски град!

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар