13 февруари 2021 | Кафе пауза

„Firefly Lane“: Нова серија која е идеална за гледање во друштво со најдобрите пријателки

Американската драмска серија „Firefly Lane“ е создадена врз основа на истоимената книга и серијата ги следи животите на двете најдобри пријателки од моментот кога се запознале во тинејџерските години.

Едноставен рецепт за колачиња со мед

Крцкави, но сочни колачиња без јајца на кои можете да им додадете ореви или бадеми за подобар вкус.

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Бродските контејнери се неопходен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина...