Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Бродските контејнери се неопходен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина. Но, овие метални монументални кутии може да се користат и за одмор. Или, барем тоа го стори Рајан од Охајо.

Тој го преобрази контејнерот во симпатична мини куќа сместена во зеленило и изолирана далеку од другите луѓе во градот. Куќата има спална соба и минијатурна дневна соба. И покрај тесниот простор, има бања со када и туш и добро опремена кујна. Пред куќата има тераса со простор за уживање во мир и тишина, скара на отворено, но и џакузи за тотално опуштање. Контејнерот се изнајмува преку онлајн-платформата Airbnb по цена од околу 8 000 денари за една ноќ.

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Погледнете ги овие слатки минијатурни кактуси што веднаш ќе посакате да ги имате во вашиот дом.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар