Слатки минијатурни кактуси што веднаш ќе посакате да ги имате во вашиот дом

Слатки минијатурни кактуси што веднаш ќе посакате да ги имате во вашиот дом

При украсување на ентериерот, интересните и визуелно привлечни растенија секако се прилично едноставна „алатка“ за постигнување на естетски изглед, но има и такви кои не се добри за одржување. Ова може да се должи на видот на растението што бара специфични услови, како и недостатокот на навики за наводнување. За среќа, постои решение за овој проблем во форма на слатки мини кактуси.

Најмногу ги сакаме кактусите кои доаѓаат во рачно изработени керамички вазни што се специјално дизајнирани, така што растението може да добие сè што е потребно, односно светлина и доволно снабдување со воздух. Овие симпатични кактуси нè освоија на почетокот и иако би сакале да ги гледаме на нашите сопствени полици, можеме да се согласиме дека тоа е исто така внимателен подарок што ќе донесе насмевка на сечие лице.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Tierra Sol Studio (@tierrasolstudio)

Прочитајте и како да ја украсите дневната соба со растенија?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар