Сакате да одите на одмор на море или на планина? Изборот може да открие многу работи за вас!

Сакате да одите на одмор на море или на планина? Изборот може да открие многу работи за вас!

Во текот на летните месеци, се чини дека луѓето се поделени на два типа: оние кои едвај чекаат да лежат на плажа и да уживаат во морските авантури, и оние кои претпочитаат да бараат возбуда или мир на планина.

Сакате да одите на одмор на море или на планина? Изборот може да открие многу работи за вас!

Она што сакате да го правите кажува многу за вашата личност. Проверете што значи ако сакате повеќе море или планини.

 • Љубителите на морето...

  Тие се екстровертни: луѓето кои претпочитаат плажа имаат тенденција да имаат голема група пријатели. Сакаат да бидат во контакт со различни луѓе, сакаат дискусии и нови познанства.

  Сакаат музика: Љубителите на морето и плажата многу сакаат музика. Можеби дури свират на некој инструмент или имаат желба да го научат.

  Тие живеат во моментот и максимално го искористуваат денот: љубителите на морето живеат по принципот „carpe diem“. Тие сфаќаат дека животот е скапоцен, па сакаат да го искористат секој момент. Повеќе сакаат да уживаат во сегашноста отколку да планираат за иднината.

 • Љубителите на планината...

  Тие се интровертни: За оние кои претпочитаат планини се вели дека се прилично интровертни. Тие претпочитаат мала група луѓе и не обожаваат големи социјални настани.

  Тие се креативни: пишување, сликање, пеење, фотографија… Сето тоа може да биде хоби на љубителите на планината. Можеби имаат креативни занимања или бараат начини да се изразат креативно во слободното време.

  Не ги интересира површноста: површните разговори ги излудуваат. Таквите луѓе претпочитаат подлабоки разговори преку кои откриваат нови работи за себе, ги прошируваат своите хоризонти и добиваат нова перспектива.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да добиете совет за вашата моментална животна ситуација.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар