Тест: Изберете ангел и прочитајте ја неговата порака за вас!

Тест: Изберете ангел и прочитајте ја неговата порака за вас!

Која ангелска картичка најмногу ви се допаѓа? Изберете една и прочитајте ја вашата порака.

Тест: Изберете ангел и прочитајте ја неговата порака за вас!

  • Карта бр. 1

    Сите сакаме да бидеме сакани, а многумина од нас сакаат да бидат сакани на посебен начин. Сметаме дека имаме право да ги научиме другите како треба да се покажува љубовта. Ако одвоиме време да погледнеме околу нас, ќе забележиме колку сме вистински сакани и дека оваа љубов е подарок од Бога. Љубовта ќе ви ја покаже својата светлина денес, можете ли да ја забележите?

  • Карта бр. 2

    Нов ден е! Тоа е нова можност да промените нешто! Секој нов ден е можност да се започне одново. Денес е денот кога треба да донесете важна одлука за промените во вашиот живот. Енергијата на универзумот е тука за да ве поддржи. Имате сила и знаење за да го направите првиот чекор!

  • Карта бр. 3

    Многу соништа ви се остварија досега, нели? Вашиот ангел е со вас и ќе ви помогне да го пронајдете мирот, доволно е да верувате во него. Ова ќе ви даде храброст да продолжите напред и да донесете правилни одлуки. Вие сте моќно суштество на светлината и ја имате целосната поддршка на ангелите!

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете од што треба да се откажете за да бидете среќни.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар