Тест: Изберете лотосов цвет за да добиете совет за вашата моментална животна ситуација!

Тест: Изберете лотосов цвет за да добиете совет за вашата моментална животна ситуација!

Изберете лотосов цвет за да добиете вредни совети за вашата моментална животна ситуација. Послушајте ги срцето и интуицијата при изборот.

Тест: Изберете лотосов цвет за да добиете совет за вашата моментална животна ситуација!

 • Лотус бр. 1

  Во моментов, вие не го контролирате сопствениот живот. Колку и да е тешка ситуацијата, не брзајте, не губете контрола и не препуштајте им се на токсичните емоции. Наместо тоа, направете сè што можете и сè што зависи од вас и верувајте дека сè ќе биде како што треба. Размислувајте за напредок и подобро утре и не заборавајте дека можете да се справите со сè што ќе ви се случи, само бидете смирени.

 • Лотус бр. 2

  Никогаш не заборавајте дека размислувањето е важен дел од носењето одлуки бидејќи во некои ситуации стануваме импулсивни и донесуваме одлуки за кои подоцна се каеме. Затоа размислете пред да дејствувате, ставете го вашето ментално здравје и среќа на прво место. Размислете за вашиот живот и размислете за патот што сте го избрале и за сето она што ви претстои. Кога ќе одвоите време да размислите, ќе ги најдете одговорите што ви требаат најмногу во моментов.

 • Лотус бр. 3

  Во животот често патиме поради она што не можеме да го промениме, но сепак не смеете да си дозволите да изгубите контрола. Мора да разберете дека сè е како што е и како што треба да биде и дека секоја болка носи лична лекција. Можеби денес е ден на голема болка, но утре започнува нова фаза во вашиот живот. Не размислувајте за она што не можете да го промените. Наместо тоа, фокусирајте се на бескрајните можности што ги нуди животот. Секогаш одете со крената глава и насмеани, бидејќи на патот ве чекаат многу убави работи.

 • Лотус бр. 4

  Секој има тешки периоди во животот. Ако моментално поминувате низ тешка фаза, ослободете се од негативното размислување и одбијте да верувате дека тоа само вам ви се случува и дека тоа е знак дека правите нешто погрешно. Тешкотиите, од друга страна, ќе ви помогнат да растете. Искористете ја секоја можност за раст што ќе ви помогне да го пребродите овој тежок период и да го исполните животот со љубов, позитивност и добро друштво. Не се откажувајте и вратете ја насмевката на вашето лице! Сè ќе биде добро на крајот.

 • Лотус бр. 5

  Благодарноста е клучен елемент на здравиот живот. Благодарноста ги менува животите. Дури и ако сè уште не сте таму каде што навистина сакате да бидете, треба да бидете благодарни за патувањето што сте го направиле, за сите лекции што сте ги научиле и за сите добри пријатели што сте ги стекнале. Немаме секогаш сила за насмевка, а тоа е сосема во ред. Сепак, не заборавајте на радоста што ни ја носи секој нов ден. Гледајте на вашиот живот како на едно големо патување.

 • Лотус бр. 6

  Човекот не може да биде среќен во сегашноста ако не го познава добро своето минато. Ако имате неизлечиви рани во вашето срце, побарајте помош да ги залечите. Во спротивно, вашиот живот ќе се врти околу повредите. Колку и да е болно да му се вратите на минатото, тоа е единствениот начин да се ослободите од емоционалниот товар и да живеете целосно во сегашноста. Не плашете се, бидете храбри и самоуверени, бидејќи животот започнува само кога целосно ќе се прифатите себеси и вашиот живот.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете што ве очекува во годините што доаѓаат.

Извор: atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар