Филмови кои можете да ги изгледате за време на новогодишната ноќ

Филмови кои можете да ги изгледате за време на новогодишната ноќ

Бидејќи нема да одите на голема забава (се надеваме), може ли да ви предложиме да останете одма заедно со некој романтичен филм што ќе ви го исполни срцето со нешто друго освен егзистенцијален страв?

Еве неколку предлози и се надеваме дека ќе можете да одберете некој или пак повеќе од еден филм.

1. About Time (2013)

2. New Year’s Eve (2011)

3. High School Musical (2006)

4. Bridget Jones’s Diary (2001)

5. The Holiday (2006)

6. Sleepless in Seattle (1993)

7. Sex and the City (2008)

8. Star Wars: The Force Awakens (2015)

9. La La Land (2016)

10. Love Actually (2003)

Неверојатни шпански филмови и серии што вреди да ги изгледате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар