31 декември 2020 | Кафе пауза

4 фризури што ќе ја одбележат 2021 година

Трендовите се менуваат, а во 2021 година пристигнуваат нови варијанти кога станува збор за популарните фризури. Погледнете кои фризури можат да го освежат вашиот изглед.

Проверете дали го имате во кујната: За што служи овој скриен дел од мијалникот?

Одредени модели на мијалници во горниот агол имаат дел за кој многумина не знаат за што се користи. За што станува збор?

Животот ќе им се смени од корен: Овие 4 хороскопски знаци ги чекаат многу убави работи во 2021 година

Астрологијата вели дека во новата година одредени хороскопски знаци ги чекаат големи промени, а на некои животот може да им се промени целосно.

7 лекции што ги научивме во 2020 година и што не смееме да ги заборавиме во 2021 година

Прочитајте што ни донесе 2020 година и обидете се од овие ситуации да извлечете лекции што ќе ги понесете со себе во 2021 година.

Што ќе се случи со вашето тело ако носите слушалки премногу долго?

Лекарите имаат правило 60-60 за безбедно користење слушалки, а ако го прекршите, може да почувствувате вртоглавица, гадење, па дури и да имате нарушување на спиењето.

Филмови кои можете да ги изгледате за време на новогодишната ноќ

Бидејќи нема да одите на голема забава (се надеваме), може ли да ви предложиме да останете одма заедно со некој романтичен филм што ќе ви го исполни срцето со нешто друго освен егзистенцијален страв?

Дали знаевте дека сите погрешно ги ставаме кесите за отпадоци во кантите?

Да не беше Интернетот, многу работи ќе ги правевме погрешно...

Место во Индија кое изненадува со своето шаренило, но и со една необична приказна

На самиот југ на Индија, во градот Мадураи, невообичаено убавиот хиндуистички храм наречен Меенакши го привлече вниманието. ..

Кое е значењето на божиќните симболи што ги гледаме насекаде?

Ѕвезда, ангел, зимзелено дрво или свеќа - лесно нè тераат да размислуваме за Божиќ. Сепак, дали некогаш сте се запрашале што всушност значат овие божиќни симболи?

Рецепт за топло чоколадо со само 50 калории

Зимата е најдоброто време за уживање во топло чоколадо. Денес имаме посебен рецепт кој има само 50 калории! Дали би сакале да го пробате?