4 фризури што ќе ја одбележат 2021 година

4 фризури што ќе ја одбележат 2021 година

Трендовите се менуваат, а во 2021 година пристигнуваат нови варијанти кога станува збор за популарните фризури. Во продолжение погледнете кои фризури можат да го освежат вашиот изглед.

Густи шишки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nova Arts Salon (@novaartssalon)

Долгите шишки се едни од најбараните фризури за 2020 година. Но, овој тренд ќе биде популарен и во новата година. Сепак, познатите фризери нагласуваат дека таканаречените „завеси“ шишки ќе им отстапат место на густите, богати шишки. Но, заедничко за нив е што и понатаму продолжуваме да ја одбегнуваме строгата рамна линија.

Тап боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANINE BING (@aninebing)

Истото правилото важи и за рамните врвови кај една од најбараните фризури. Станува збор за краткиот боб, а познатите фризери истакнуваат дека при изведување на таканаречениот тап боб, целата коса треба да биде со иста должина.

Пикси

Ако сакате драстични промени, на првото место на списокот е неприкосновената кралица на кратките фризури – пикси. Оваа фризура е наменета за храбри дами кои се подготвени да ризикуваат.

Прамени што го врамуваат лицето

За сите дами кои сакаат долга коса, но сакаат да ја освежат малку, ова е идеална варијанта. Прамените кои го врамуваат лицето ќе ви ја дадат посакуваната доза на опуштеност и разиграност. Оние кои се похрабри и сакаат да експериментираат, можат да ги бојадисаат предните прамени во друга боја.

Погледнете кои бои на коса ќе бидат во тренд во 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар