Бои на коса што ќе бидат во тренд во 2021 година

Бои на коса што ќе бидат во тренд во 2021 година

Новата 2021 година сите ја нарекуваат година на промени. Затоа е најдобро да ја започнете со нова боја на косата. Погледнете кои бои на коса ќе бидат во тренд во 2021 година.

Сина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristi Kennedy (@xtinahairartist)

Стилистот Оливер Адамс најавува дека ќе продолжиме со стилот на силни и егзотични бои. Овој пат, ќе се движиме во насока на синиот спектар. Овие нијанси се одлични за сите со брановидна коса.

Златна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LaLa✨✨ (@primadonna_lana)

Стилистот Фредерик Фекаи тврди дека сите ќе се вљубат во оваа боја и таа е одлична за сите оние со виткана коса. Оваа боја може да ги открие вашите недостатоци, па затоа е многу важно вашиот фризер да ја избере вистинската нијанса што ќе одговара на вашиот тен на кожата.

Боја на црвено вино

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monique Celene (@hairbymoniquecelene)

Ако веќе сте црвенокоси или сакате да експериментирате, ова ќе биде одлична нијанса за вас.

Платинесто руса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marlena (@msimpson226)

Оваа боја на коса никогаш не излегува од мода и таа е одличен избор за кратка коса, а секогаш можете да ставите лента за коса.

Боја на лаванда

Оваа боја е многу помалку природна од повеќето предложени. Носи здив на свежина, бунт и панк. Создадена е за сите оние кои сакаат да привлекуваат внимание.

Погледнете го овој празничен маникир во црвена боја.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар