Направате празнични даски во облик на венец што ќе бидат централниот дел на вашата божиќна трпеза

Направате празнични даски во облик на венец што ќе бидат централниот дел на вашата божиќна трпеза

Интересните даски со храна за јадење можете да ги послужите кога сакате, не само за посебни пригоди. Овој Божиќ, вашата чинија со месо и сирење може да добие празничен пресврт. Даската во облик на венец станува многу популарен тренд и ова сигурно ќе посакате да биде дел од вашата божиќна трпеза.

За да направите венец, најпрво ќе ви треба голем послужавник, а најдобро е да изберете даска за сечење во кружен облик. Уметнички распоредете ги намирниците во круг и украсете ги рабовите со зелени гранчиња нане или рузмарин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Dunham (@theboardandthebabe)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bravo Boards STL (@bravoboards.stl)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MODERN | BRIE (@modern_brie)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Crumb & Cow (@crumb_and_cow)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Courtney Bowman (@raleighcheesy)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lynette McLeod (@lynetti_confetti)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bespoke Boards (@_bespokeboards)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Angela (@bitesandtreatscatering)

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар