01 декември 2020 | Кафе пауза

Иден дедо ја користи својата мачка за да го научи својот син како се капе бебе

Да се биде родител е доживотна обврска. Еден дел од вас секогаш ќе внимава на вашите деца, дури и откако тие ќе имаат свои деца.

Бикот брка попусти, Стрелецот создава најдобра атмосфера: Како се подготвува секој хороскопски знак за празниците?

Секој има свои омилени зимски ритуали, а во продолжение прочитајте како се подготвуваат хороскопските знаци за празниците.

Смарагдно зелени комбинации за преминот од есен во зима

Ако барате парчиња облека што ќе ви одговараат при преминот од есен во зима, изберете смарагдно зелени џемпери.

Тренинг и доење: Дали новопечените мајки треба да вежбаат?

Дали вежбањето и доењето одат заедно или, сепак, е потребно да почекате некое време? Постои голема заблуда поврзана со оваа тема и поради тоа многу мајки престануваат со вежбање.

10 паметни совети што може да ви го олеснат животот

Понекогаш, едноставните работи како што се спам-пораките може да ви го уништат денот. За среќа, постојат практични совети кои можат многу да ви го олеснат животот.

„Love & Anarchy“: Шведска серија која сигурно ќе ве насмее

Дејството се одвива пред пандемијата, па освен што ќе уживате во погледот на убавината на Стокхолм, ќе ве потсети и на ритамот на живот кој за жал е моментално недостапен за нас...

Божиќни венци и украси кои ќе ве инспирираат

Направете прекрасни украси што заслужуваат да го красат домот цела година, не само за време на сезоната на празници.

Ништо не може да ни го одземе Божиќ: Зошто новата песна на Роби Вилијамс го маѓепса целиот свет?

Познатиот музичар Роби Вилијамс одлучи дека ништо, па дури ни вирусот, не може да ги уништи неговите претстојни празници.

25-минутна јога сесија за затегнување на задникот и стомакот

Ова одличен тренинг што овозможува флексибилност и е фокусиран на задникот и на стомакот.

Јавен парк во кој не можете да „влезете“ без нуркачка маска и перка

Во Флорида наскоро ќе започнат со изградба на подводен јавен парк наречен Reef, кој ќе се протега на дури 11,2 километри во водите околу плажата Мајами.