29 декември 2020 | Кафе пауза

8 вежби што согоруваат повеќе калории од трчањето

На сите што планираат да ја намалат телесната тежина, трчањето е меѓу првите вежби што им паѓаат на ум.

Светли бои што ќе го освежат сивиот ден

Иако зимата е резервирана за црни и сиви тонови, постојат прекрасни нијанси кои ќе го прават секој ден позабавен и на кои е тешко да им одолеете.

Со нив никогаш не знаете на што сте: 5 непредвидливи хороскопски знаци

Постојат луѓе кои постојано нагло го менуваат своето расположение, тие се целосно непредвидливи, па нивните потези и зборови е невозможно да се предвидат.

Знаци на замор на надбубрежните жлезди и како да си помогнете за да го решите овој проблем

Заморот се развива поради постојан стрес и поради обидот на организмот сам да ги реши проблемите со физичкиот, менталниот и емоционалниот стрес.

13 навики што доведуваат до појава на првут

Понекогаш кога се обидувате да се ослободите од првутот, можеби правите нешто што само ја влошува ситуацијата. На пример, може да ја миете косата премногу често или премногу ретко.

Вечерва на небото може да се види последната полна месечина за 2020 година

Декември ни донесе прилично епски небесни настани, но има уште една глетка што ќе сакате да ја фатите пред да се збогувате со 2020 година.

Симпатични фигури направени од волна

Направени од волна, овие експресивни фигури се проткаени со волшебност и разиграност.

Дали знаевте дека таблетите за контрацепција можат да имаат големо влијание врз изборот на партнерот?

Постојат многу причини зошто и како ги избираме нашите животни партнери - изглед, социјален статус, заеднички вредности. Но, што би рекле ако знаете дека таблетите за контрацепција влијаат и на тоа дали ве привлекува вашиот партнер?

Неверојатни шпански филмови и серии што вреди да ги изгледате

Некои од најголемите романи и филмови во светот се на шпански јазик, а ние денес решивме да споделиме неколку неверојатни шпански филмови што вреди да ги изгледате.

Џин-тоник кафе: Пијалак од кој нема да можете да се заситите!

Џин-тоникот најчесто се поврзува со топлите летни ноќи или неизбежните зимски дружења во омилено друштво, додека кафето е еден вид утрински ритуал кој го сакаме и после ручекот.