Џин-тоник кафе: Пијалак од кој нема да можете да се заситите!

Џин-тоник кафе: Пијалак од кој нема да можете да се заситите!

Џин-тоникот најчесто се поврзува со топлите летни ноќи или неизбежните зимски дружења во омилено друштво, додека кафето е еден вид утрински ритуал кој го сакаме и после ручекот.

Џин-тоник кафе: Пијалак од кој нема да можете да се заситите!

Сепак комбинацијата овие две нешта понекогаш може да даде одлични нови идеи, а овој случај пијалак, па затоа дефинитивно предлагаме да пробате вкусно џин-тоник кафе чија подготовка е многу едноставна и практична и создадена за да уживате во долгите зимски вечери!

Потребни состојки:

  • џин
  • тоник
  • кафе
  • коцки мраз
  • зачини по желба

Начин на подготовка:

Подгответе го кафете и оставете да се излади добро. Кога кафето е ладно, прво ставете ги класичните пропорции на џин и тоник и неколку коцки мраз во соодветна чаша, а потоа постепено додавајте го ладното кафе. Промешајте сè заедно и додадете зачини по избор.

Кога веќе сме кај џинот, можеби ќе сакате да пробате и греан џин!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар