Симпатични фигури направени од волна

Симпатични фигури направени од волна

Овој ексцентричен сет на симпатични минијатурни фигури е најновата креација на московската уметница Натасија Шулjак. Направени од волна, овие експресивни фигури се проткаени со волшебност и разиграност.

Симпатични фигури направени од волна

Симпатични фигури направени од волна

Симпатични фигури направени од волна

Симпатични фигури направени од волна

Симпатични фигури направени од волна

Симпатични фигури направени од волна

Погледнете ја оваа прекрасна уметност на ќесички чај.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар