02 декември 2020 | Кафе пауза

Не можете да им одолеете: Ова се најубавите кучиња на светот

Секое куче е убаво на свој начин и секое куче му е најубаво на својот сопственик, но според кинолошките експерти, ова се 10-те најубави раси кучиња во светот.

Новогодишни украси во бохо стил

Ако сте личност со весел дух, која сака сè што е диво и нежно во исто време, бохо стилот е совршен за вас.

Како да го избегнете ефектот на испукана пудра на кожата?

Магичните својства на пудрата ги покриваат сите несовршености на вашето лице и ја извлекуваат вашата убавина во преден план.

Жените родени во овие 4 хороскопски знаци секогаш се мажат богато

Астролозите направија интересни откритија и успеаја да ги идентификуваат четирите хороскопски знаци во кои се раѓаат најбогатите луѓе.

10 работи што треба да се случат за да се заљубат две личности

Љубовта се појавува кога најмалку ја очекувате, па дури и тогаш, се прашувате што е тоа што ви се допаѓа кај другата личност.

Шармантно село во Романија со уникатен дворец како од бајките

Изградено е од глина и песок, а неговиот облик потсетува на хобитски куќи или некои шумски суштества од бајка.

Како да го наместите креветот како професионалец?

Оваа мала рутина ќе ви помогне вашата спална соба секогаш да изгледа уредно, што ќе направи да се чувствувате добро, а денес ви откриваме како да го наместите креветот како професионалец.

Рецепт за вкусна орео торта од само 5 состојки

Одличен десерт за претстојните празници како оваа торта можат да направат дури и најголемите аматери во кујната.

„The Flight Attendant“: Фантастичен спој на комедија, трилер и трагедија

Кејси е стујардеса и според неа нема проблем што не може да се реши со неколку чаши водка со мраз, освен еден...

Колку газирана вода е премногу и дали може да ја замени обичната вода?

Љубителите на газираната вода велат дека им помага при варењето на храната, па дури и го задоволува нивниот глад...

Продолжуваат новогодишните изненадувања од А1 Македонија

Подарок за сите А1 корисници секој ден до 30 декември преку апликацијата „Мојот А1“: 21 x iPhone 12 64GB; 21 x Lenovo таблет М10; 21 x Смарт бенд; Интернет пакет; ТВ пакет...
Датум: 02 дек 2020
, Автор: