Како да го наместите креветот како професионалец?

Како да го наместите креветот како професионалец?

Како што обично се случува во животот, малите нешта можат да го поправат нашиот ден. Ако сè уште работите од дома и барате начин да се чувствувате продуктивно и корисно од самото утро, нашиот совет е да започнете да си наместите креветот.

Како да го наместите креветот како професионалец?

Оваа мала рутина ќе ви помогне вашата спална соба секогаш да изгледа уредно, што ќе направи да се чувствувате добро, а денес ви откриваме како да го наместите креветот како професионалец.

Веднаш штом ќе ги отворите очите, обидете се да го исправите чаршавот и да го наместите креветот. Ова ќе ве мотивира да бидете попродуктивни во текот на денот, и веднаш ќе се чувствувате подобро кога ќе видите како вашата спална соба автоматски изгледа поубаво.

Она на што треба да обрнете внимание и да го примените при поставување на креветот се слоевитоста, различните текстури и детали – три тајни состојки што ќе направат голема разлика, вели познат дизајнер на ентериер. Исто така, секогаш имајте две перници на вашиот двоен кревет, вклучувајќи украсни перници. Перниците ќе го направат креветот побогат и поудобен.

Како да го наместите креветот како професионалец?

Можете да постигнете слоевитост со преклопување на јорганот на половина и потоа да го завртите назад. На овој начин, јорганчето ќе изгледа уште подуено и ќе му даде на димензијата на креветот, а чаршафот и ќебето исто така ќе дојдат до израз. Држете се до бели нијанси и различни текстури.

При избор на украсни перници, посегнете по оние со димензии од 60 х 60 до 66 х 66 сантиметри. Нешто помалку од тоа ќе изгледа непријатно на голем двоен кревет. Можете да одберете класична хотелска постелнина како основа, притоа спротивставувајќи ја со избирање темно украсни сиви перници и ефективна кожна перница на средина.

Како да го наместите креветот како професионалец?

Прочитајте како да ја декорирате спалната соба во жолти нијанси?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар