„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

Иако се појави на екраните пред една година, оваа романтична комедија стана популарнa во последните неколку месеци.

„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

Станува збор за драматична романтична серија базирана на роман од авторот Робин Кар. Приказната е многу класична, малку предвидлива, но со доза шарм и целата приказна се врти околу Мелинда Монро која се пријавила за работа како медицински техничар во малото гратче Вирџин во Калифорнија, планирајќи да сврти нова страница во својот живот и да ги остави болните спомени зад себе. Но, како што обично се случува, од проблемот не може да се избега толку брзо. Приказната се врти околу Мелинда и Џак Шеридан кој е сопственик на бар во овој мал град.

Прочитајте ги и овие 6 причини зошто новата ТВ серија „Lupin“ треба веднаш да ја изгледате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар