Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Поранешниот пејач и член на групата „One Direction“, Лиjам Пејн, по две години обид да го продадат својот прекрасен имот во Санта Моника, конечно успеа во тоа. Иако понуди луксузен комплекс, куќата имаше лоша репутација, за која и самиот изјави дека е мистична и дека во неа се случуваат чудни работи.

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Според странските медиуми, тој го продал комплексот за повеќе од 10 милиони долари, кој вклучува полиња лозје, просторија за медитација, библиотека… И покрај сето тоа, она што сигурно не му помогна во продажбата се гласините дека живее во опседната куќа!

Тој уште во 2017 година изјави дека непозната жена ѝ пришла на неговата девојка на улица за да ја предупреди дека духот на претходниот сопственик сè уште го прогонува имотот. Tој живееше на овој имот со неговата поранешна партнерка Шерил Кол, додека таа беше бремена и го чекаше нивниот син.

Лијам вели дека Шерил не сакала да останува сама во просторијата горе. Исто така, тој споделува дека бил сведок на случка кога светлата се палат и се гасат среде ноќ и имало ужасни моменти кога водата од чешмата почнувала да тече сама.

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Познат пејач успеа да го продаде својот луксузен имот каде што се случувале чудни работи

Прочитајте за овој затвор во Медитеранот од кој никој досега не успеал да избега.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Остави коментар