Како да го освежите ентериерот со декоративни перници?

Како да го освежите ентериерот со декоративни перници?

Одамна знаеме дека малите детали се клучни при уредување на ентериерот. На пример, со само неколку нови украси, можете да му дадете свежина на просторот, а во исто време и да заштедите. Од оваа причина, ако сакате да го освежите просторот, ви предлагаме да се одлучите за украсни перници кои за само неколку моменти го трансформираат просторот во нова и интересна приказна!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kate Spiers (@katespiers)

Декоративните перници се интересен и динамичен детаљ што го воздигнува секој простор и го прави различен. Затоа, воопшто не е невообичаено тие да се на врвот на листата приоритети кога зборуваме за минимални, но значајни модификации што ги правиме во нашиот ентериер. Што се однесува до просториите каде што стојат декоративните перници, има повеќе можности отколку што се чини на почетокот. Се разбира, тие се најчести во дневните и во спалните соби, но може да ги ставите и во ходникот ако имате фотелја или клупа за облекување чевли, а не се исклучени ниту во трпезаријата.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Izzy Leonard (@nest_number_9)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de In My Domaine (@inmydomaine)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de SEBASTIAN (@mosebacke)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kip&Co USA (@kipandcousa)

Како да го направите балконот да биде релаксирачко место за пиење кафе во зима?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар