Готов за 2 минути: Најбрзиот рецепт за сочен колач со чоколадо и путер од кикиритки

Готов за 2 минути: Најбрзиот рецепт за сочен колач со чоколадо и путер од кикиритки

Единствениот начин да се подготви и да се испече колач за две минути е во микробранова печка, па затоа ви носиме брз рецепт за сочен колач со чоколадо и путер од кикиритки.

Готов за 2 минути: Најбрзиот рецепт за сочен колач со чоколадо и путер од кикиритки

Потребни состојки за една личност:

  • 2 лажици путер од кикиритки
  • 1 лажица кафеав шеќер
  • 1 јајце
  • 1 лажица брашно
  • ¼ лажички прашок за печиво
  • 1 лажица какао
  • ½ лажички екстракт од ванила
  • рендано чоколадо по вкус

Начин на подготовка:

1. Ставете ги сите состојки во сад и добро измешајте.

2. Премачкајте ја чашата со парче путер одвнатре и истурете ја во неа подготвената смеса за колачот.

3. Ставете го колачот 60 секунди во микробранова печка.

Добар апетит!

Можеби ќе сакате да го пробате и овој чоколаден пудинг без шеќер и брашно од кој ќе бидете сити половина ден.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар