15 декември 2020 | Кафе пауза

Грешки во негата на кожата на лицето што се виновни за појавата на проширени пори

Покрај фактот дека изгледот е делумно под влијание на генетиката, многу жени несвесно прават грешки што влијаат на нивниот тен и на кожата.

16 знаци дека имате слаб имунолошки систем

Имунолошкиот систем е првата и вистинска бариера што ги спречува болестите да влезат во вашето тело. Во продолжение прочитајте кои знаци откриваат дека имате слаб имунитет.

Времето не им може ништо: Најубавите божиќни цртани филмови што секогаш ги гледаме со задоволство

Неизбежен дел од декември е уживањето во божиќните анимирани филмови, но не уживаат само децата, туку и возрасните затоа што ги потсетуваат на детството.

Брза торта со кокос и банани која не се пече

Многу лесна и брза торта со кокос и банана за целото семејство!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Фестивалот на светлата се одржува во Њујорк секоја година кон крајот на ноември или почетокот на декември.

Видео: Мало момче им помага на патките да го изградат своето гнездо во езерцето

„Љубезноста е грижа за другите, дури и кога тие можеби не се грижат за вас“ - ова е лекцијата што ќе ја научите од ова видео на кое мало момче им помага на патките да го изградат своето гнездо во езерцето.

Живописен етно двор во Босна и Херцеговина каде што ќе заборавите на сите проблеми

На влезот ве пречекува натписот „Забрането нервирање“, наредба што не е тешко да се следи.

Дали има нешто поубаво? 15 дневни соби со камин за кои сигурно фантазирате

Има ли нешто поубаво во зима од сцената со камин во кој гори оган и сè е полно со топлина и светлина создадени од огнот - и собата и душата.

„El desorden que dejas“: Нова шпанска трилер серија

Дејството е сместено во руралното опкружување на Галиција и серијата комбинира две различни временски рамки, испреплетувајќи ја приказната за неговите протагонисти.

Зошто не треба да спиете во плишени пижами, дури ни во зима?

Она што ќе го изберете да го носите додека спиете може да влијае на вашиот сон, на изгледот, па дури и на здравјето.