„El desorden que dejas“: Нова шпанска трилер серија

„El desorden que dejas“: Нова шпанска трилер серија

Оваа нова шпанска серија е интригантен трилер што се одвива во текот на осум епизоди. Дејството е сместено во руралното опкружување на Галиција и серијата комбинира две различни временски рамки, испреплетувајќи ја приказната за неговите протагонисти. Постојат интриги, мистериозна смрт и тајни што треба да се откријат во оваа неизвесна серија.

Силата на оваа серија лежи во нејзините два главни лика: Ракел и Вирука. Две наставнички од средно училиште со многу различни карактери и стил на настава. Вирука е самоуверена жена, подготвена да им открие болна тајна на своите студенти со цел да ја добие нивната доверба. Додека Ракел, никогаш не е во можност целосно да ги контролира своите студенти. Секогаш кога ќе добие забелешка од студент, таа видливо се распаѓа. Таа не е сигурна во себе, но сепак е силна жена со огромна храброст.

Кој ќе доживее ненадејна смрт која ќе ја испреплете приказната? Откријте сами, а во продолжение погледнете го трејлерот.

Серијата е создадена и режирана од Карлос Монтеро, адаптирана од неговиот роман. Монтеро ја напиша втората сезона на популарната шпанска серија „Elite“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар