Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Фестивалот на светлата се одржува во Њујорк секоја година кон крајот на ноември или почетокот на декември. Уметниците создаваат фигури што светат кои носат вистинска магија, а овие сцени никогаш не оставаат никого рамнодушен.

Оваа атмосфера од бајките привлекува туристи од целиот свет. Сепак, оваа година, поради пандемијата на вирусот, ќе има помалку посетители, но тоа не ги спречи уметниците да создаваат импресивни фигури.

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Невообичаено: Сцените од фестивалот на светлата во Њујорк ќе ве остават без здив!

Погледнете ги овие магични фотографии од јато птици на небото во Данска.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар