Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Black Sun е проект на данскиот фотограф Сорен Солкер, кој започна да ги посетува мочуриштата на југот на Данска пред неколку години за да го фотографира џиновското јато кое го затемнува небото со своите постојано менувачки форми.

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Погледнете ги и овие 20 прекрасни и емотивни фотографии од породување.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар