15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

Божиќната ѕвезда е еден од најпопуларните празнични украси во речиси сите делови на светот. Нејзината едноставност и елеганција ќе ја разубават секоја соба во домот и совршено ќе се вклопи во божиќната декорација на дневната соба, на трпезаријата или на кујната.

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

Ова цвеќе може да биде одличен украс за празничната трпеза, особено ако го ставите во привлечен сад или во саксија и ако дополнително го украсите со борови игли, шишарки, панделки, суви билки и овошје.

Божиќната ѕвезда во чаша или во бел порцелански сад ќе внесе романтика во домот, а ако го ставите растението во точкест бокал или во корпа завиткана во кариран чаршаф ќе постигнете доза на разиграност во домот.

Погледнете ги фотографиите во продолжение и откријте како со плетени корпи, кутии и други детали можете да ја трансформирате божиќната ѕвезда во уште поубава декорација во домот.

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар