Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Бојата берија се добива со мешање на зелена и сина на основа на бела боја. Кога станува збор за нијансите на зелена и сина боја, оваа нијанса се смета за најсмирувачка и најнежна комбинација.

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Нагласување на еден ѕид

За да ја внесете беријата во вашиот дом, разгледајте ја опцијата за нагласување на еден ѕид. Ова е многу популарна идеја, благодарение на која не мора да купувате нов мебел или да правите големо преуредување на просторот. Изберете еден ѕид што би сакале да го истакнете во просторот и збогатете го со берија боја.

Украсни елементи

Ако ѕидовите во оваа боја сепак се премногу за вас, тогаш изберете украсни елементи во берија боја. Вазните од стакло и керамика, садовите и другите детали во просторот во нијанси на берија може да го разубават вашиот дом.

Текстил

Ако сте расположени за суптилно нагласување на оваа боја, изберете завеси, тепих, постелнина или покривачи. Плишаните детали со омбре ефект ќе го направат вашиот дом да изгледа поживо.

Мебел

Ако сте решени да одите чекор подалеку, може да го промените мебелот. Столици во трпезаријата, мала фиока во дневната соба или спалната соба или фотелја во берија боја се совршени за изразување на вашиот префинет вкус.

Новогодишни украси

За да ги направите претстојните празници колку што е можно попријатни оваа година, можете да им додадете нова боја. Лесно можете да направите голем број украси во берија боја, како и да побарате готови варијанти што ќе ви го разубават домот.

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Како оваа година да ја вклопите бојата берија во вашиот дом?

Погледнете како да ја декорирате спалната соба во жолти нијанси.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар