30 ноември 2020 | Кафе пауза

Топлo чоколадo со шлаг од кокос како омилен пијалaк оваа зима!

Ова топло чоколадо ќе донесе насмевка на вашето лице во зимските денови!

Шишките од серијата „The Queen’s Gambit“ стануваат голем тренд, но зошто треба да размислите двапати пред да ги направите?

Неверојатно автентичната Бет Хармон остави трага кај публиката ширум светот, а тоа брилијантно го потврдува растечкиот тренд на убавина во светот на фризурите.

Магични фотографии од јато птици на небото во Данска

Black Sun е проект на данскиот фотограф Сорен Солкер, кој започна да ги посетува мочуриштата на југот на Данска пред неколку години за да го фотографира џиновското јато кое го затемнува небото со своите постојано менувачки форми.

Пандемијата го втурна светот во колективна тага, a еве што советуваат психолозите

Еве неколку совети препорачани од експерти кои можат да ви помогнат полесно да се справите со тагата.

Совршена клима и божествено кафе: 5 причини зошто Оман е прекрасна држава

Оваа најстара независна земја во арапскиот свет е прилично традиционална и нема да најдете облакодери, како и огромни трговски центри.

8 навики што може да им откријат многу работи за вас на странците

По многу тестови и многу извештаи, истражувачите забележале некои врски помеѓу навиките и одликите на личноста.

Како хороскопските знаци ги уредуваат малите домови?

Секој би сакал да има доволно квадрати и ресурси за да го организира просторот за живеење во согласност со своите желби.

Како правилно и темелно да ја исчистите машината за миење садови?

Како еден од најчесто користените апарати во вашата кујна, на машината за миење садови веројатно ѝ треба темелно чистење, особено ако никогаш порано не сте го направиле тоа.

Помага при вируси и стрес: Направете масло од ѓумбир

Есенцијалното масло од овој здрав корен може да се купи во која било подобро снабдена продавница, но може да се направи и дома од само две состојки - ѓумбир и маслиново масло.

15 идеи со кои божиќната ѕвезда ќе стане уште поубав украс во домот

Божиќната ѕвезда е еден од најпопуларните празнични украси во речиси сите делови на светот. Нејзината едноставност и елеганција ќе ја разубават секоја соба во домот.