Видео: Мало момче им помага на патките да го изградат своето гнездо во езерцето

„Љубезноста е грижа за другите, дури и кога тие можеби не се грижат за вас“ – ова е лекцијата што ќе ја научите од ова видео на кое мало момче им помага на патките да го изградат своето гнездо во езерцето.

Погледнете го и ова од мачка која ужива во својот спа-ден.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар