29 јануари 2021 | Кафе пауза

Што е „суши лице“ и 5 начини како да го избегнете

Сигурно знаете дека одредена храна предизвикува подуеност на стомакот, но постои храна што предизвикува и подуеност на лицето.

Интервју со @kokarche: Инстаграм-профил на кој ќе најдете вкусни и креативни рецепти

Зад инстаграм-профилот на Кокарче се крие Добрица Насевиќ, по професија архитект, но овој профил е еден поинаков проект на кој таа може да ја развива својата креативност.

Вкусни бомбици кои ќе ги воодушеват сите чокохоличари

Овој рецепт е идеален за сите чокохоличари и за зимските вечери во кои секогаш ни е потребно затоплување со чоколаден третман.

Совршенство: Кујна во која секој агол има свој шарм

Еден пар од Хрватска е голем љубител на антиквитети и природни материјали затоа што смета дека тие му даваат топлина на просторот.

Нова социјална мрежа во која сексуалното изразување е добредојдено

Слободното сексуално изразување не е порнографија, туку вклучува сексуално образование, позитивност на телото, еротска уметност и многу повеќе.

Колку често треба да ги менувате и да ги чистите алатите за чистење?

Алатите за чистење со текот на времето стануваат плодна почва за бактерии. Еве колку често треба да ги менувате и да ги чистите.

„The Wilds“: Предлог ТВ серија за овој викенд

Иако серијата е наменета за помладата популација, таа ќе им се допадне на сите што сакаат комбинација од акција и мистерија.

Македонски инстаграм-профили кои треба да ги заследите веднаш

Ние решивме да ги споделиме нашите омилени инстаграм-профили од Македонија кои вреди да ги следите за дневна доза позитивност, мотивација, вкусни рецепти и различни совети.

Новите истражувања откриваат дали полната месечина навистина влијае на квалитетот на сонот

Тврдењето дека полната месечина влијае на однесувањето на човекот и на квалитетот на спиењето се пренесува од колено на колено.

4 хороскопски знаци што ги чека пролет исполнета со среќа и успех

Овие 4 хороскопски знаци може да очекуваат особено голема среќа од март натаму. Тие ќе имаат можност да го покажат својот потенцијал. Сè што ќе направат ќе вроди со плод.

Тест: Изберете едно срце и откријте ја вашата љубовна порака

Изберете го срцето што ве привлекува најмногу и откријте ја скриената љубовна порака за вас.

8 чудни лекови за мигрена што навистина функционираат

Намалувањето на болката е исклучително тешко и многу често вообичаените лекови не функционираат. Но, во продолжение ќе најдете неколку необични совети за лекување мигрена.