Македонски Инстаграм профили кои треба да ги заследите веднаш

Македонски инстаграм-профили кои треба да ги заследите веднаш

Не можеме да негираме дека Инстаграм е полн со инспирација и многу е тешко да ги одделиме најдобрите и најкреативните профили. Сепак, ние решивме да ги споделиме нашите омилени инстаграм-профили од Македонија кои вреди да ги заследите веднаш. Некои ќе ве мотивираат да вежбате, ќе ви покажат како да готвите вкусни рецепти или како да ги организирате вашите финансии. Други, пак, секојдневно ќе споделуваат многу насмевки и позитивност!

1. Позитивност и инспирација

@bombakis

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Bombakis (@bombakis)

@kikecvetche

Прочитајте го и нејзиното интервју.

2. Совети од еден доктор и дневна доза насмевки

@doktor.goran

3. Вкусни рецепти

@pomojvkus

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de По мој вкус (@pomojvkus)

@teatrpovska

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de ⋒ Tea Trpovska (@teatrpovska)

4. Аудиокниги на македонски јазик

@mimi_stojanovska2000

5. Совети за фитнес и здрава исхрана

@mojafitnessmama

Прочитајте го и интервјуто во кое таа ни раскажува за фитнес програмите за мајки и животот во Киев.

@dragana_fitlife

6. Необични патувања и авантури

@aroundgaia

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Around Gaia (@aroundgaia)

@evgenij.houp

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Evgenij Houp (@evgenij.houp)

7. Убавина и нега на кожа

@magnolia.glamour

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MAGNOLIA 🌺 (@magnolia.glamour)

8. Финансиски совети

@moi_finansii

Ангела Игновска сподели и неколку совети како да си ја подобрите финансиската состојба и како да заштедите во овие тешки времиња.

9. Совети за дигитален маркетинг

@digitalen.svet

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Digitalen Svet (@digitalen.svet)

10. Уредување на домот

@aleksandraprendzova

@boro.kosa

Прочитајте го и интервјуто со Боро кој ни раскажа за неговиот стилски стан и начин на живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар