Совршенство: Кујна во која секој агол има свој шарм

Совршенство: Кујна во која секој агол има свој шарм

Еден пар од Хрватска е голем љубител на антиквитети и природни материјали затоа што смета дека тие му даваат топлина на просторот. Тие уживаат кога сами го изработуваат мебелот или го обновуваат, па така се инспирирале и решиле да го обноват ентериерот во својата куќа. Тие користеле бела боја како основа, додека со различни украси го менувале ентериерот во зависност од расположението и сезоната.

Покрај естетскиот впечаток, особено во кујната, важна е и функционалноста и токму тука резултатите ги надминаа сите нивни очекувања. Тие ја опишаа кујната како совршена и создадена за подготовка на вкусни јадења и задоволства.

Прочитајте кои 10 трендови за уредување на бањата ќе бидат популарни оваа година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар