08 февруари 2021 | Кафе пауза

Една од најочекуваните серии доаѓа наскоро, a создадена e според популарен роман

Скоро сите најдобри серии ја најдоа својата инспирација во некои од популарните романи, а оваа серија не е исклучок.

Француска пита: Најлесен рецепт за чоколадна фантазија што се топи во устата

Француската пита нема никаква врска со Франција, туку тоа е американски изум од 1950-тите кој настанал за време на еден натпревар.

5 совети кои ќе ви помогнат да се релаксирате по работното време

Покрај тоа што станувате од работната маса, постојат и други процедури кои можат да ви го олеснат завршувањето на работниот ден.

Хотел со поглед кон италијанското село Позитано каде што ќе сакате да го пиете првото утринско кафе

Неговата импресивна архитектура го прави една од омилените дестинации во светот, но и локација која е апсолутен синоним за еден полуксузен туризам.

Нов тренд на Инстаграм што веднаш ќе сакате да го пробате

Зошто сите се луди по овој нов тренд на Инстаграм?

Што може да се случи со вашето тело ако почнете да се туширате без сапун?

Миењето на вашето тело од глава до пети со сапун може да направи повеќе штета отколку корист за вашето здравје и за вашиот изглед.

Ретроградниот Меркур ќе има најголемо влијание врз овие 4 хороскопски знаци на Денот на вљубените

Ретроградниот Меркур може да ви направи проблеми на Денот на вљубените, но тоа не значи дека не можете да имате незаборавни моменти со вашиот партнер.

Што да правите ако некој се онесвести покрај вас?

Тешко е да се предвиди дали некој ќе се онесвести, но постојат неколку предупредувачки знаци, како што се често проѕевање, вртоглавица и гадење.