Хотел со поглед кон италијанското село Позитано каде што ќе сакате да го пиете првото утринско кафе

Хотел со поглед кон италијанското село Позитано каде што ќе сакате да го пиете првото утринско кафе

Позитано е село кое се наоѓа зад италијанскиот брег Амалфи и е посебно по тоа што се наоѓа на карпа. Неговата импресивна архитектура го прави една од омилените дестинации во светот, но и локација која е апсолутен синоним за еден полуксузен туризам. Во Позитано, гастрономската сцена е исто толку импресивна како и изгледот на самото село, а не недостасуваат ниту продавници на најпознатите дизајнери, барови на плажа и хотели. Едно од овие места е Le Sirenuse – луксузен хотел со поглед кон Позитано, па можеме само да замислиме колку е магично да се пие утринско кафе со таков поглед.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Le Sirenuse (@lesirenuse)

Погледнете и кои се најубавите градини што можете да ги видите во Европа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар