Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Погледнете ги овие неверојатни фотографии од дивиот свет во Кенија на фотографот Вил Бурард-Лукас кој имал можност да престојува овде и да го запознае биодиверзитетот на оваа земја.

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Запознајте го дивиот свет на Африка преку овие фотографии!

Откако ги погледнавте овие фотографии, можеби ќе сакате да прочитате и за неверојатните земји во Африка кои треба да ги посетите.

Извор: petapixel.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар